Topixeril logo

Innowacyjny produkt w walce z suchością jamy ustnej i gardła

Opis produktu

Topixeril® to mleczko-spray, przeznaczone do stosowania miejscowego przez wszystkich cierpiących na suchość jamy ustnej niezależnie od przyczyny jej powstania.

 • Nawilża błonę śluzową jamy ustnej
 • Stosowany miejscowo zmniejsza dolegliwości bólowe związane z kserostomią
 • Wykazuje właściwości przeciwzapalne
 • Chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi naświetlaniem w przebiegu radioterapii
 • Przyczynia się do regeneracji nabłonka błony śluzowej jamy ustnej

Skład

W skład wyrobu Topixeril® wchodzi:

 • zestaw emulgowanych lipidów i emolientów, które mają za zadanie przylegać do powierzchni błony śluzowej tworząc na jej powierzchni warstwę ochronną (film) zapobiegającą wysychaniu śluzówki oraz zawierającą substancje aktywne odpowiedzialne za pozostałe działania wyrobu Topixeril®.
 • olejek wintergrinowy (Gaultheria procumbens) to jedna z niewielu roślin na świecie, która zawiera naturalne pochodne kwasu salicylowego. Dzięki zawartości salicylanu metylu stosowany miejscowo (szczególnie razem z mentolem) posiada właściwości przeciwzapalne, znieczulające i przeciwdziałające podrażnieniom.
 • witamina A przyczynia się do utrzymania prawidłowego stanu błon śluzowych, odpowiada za integralność błon komórkowych, prawidłowe funkcjonowanie tkanek nabłonkowych (komórek zarówno pokrywających, wydzielniczych i czuciowych), reguluje również wzrost tkanki nabłonkowej; karotenoidy są przeciwutleniaczami.
 • witamina E pełni rolę antyutleniacza, neutralizuje wolne rodniki. Stabilizuje strukturę i czynność błon komórkowych. Zapobiega powstawaniu nowotworów, łagodzi skutki szkodliwego działania promieniowania UV, chroni płuca i jamę ustną przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi naświetlaniem w przebiegu radioterapii.

Zawarte w wyrobie Witaminy A i E łagodzą objawy związane z suchością błony śluzowej i działają kojąco.

 • mentol i olejek mięty pieprzowej działają odświeżająco, wykazują działanie chłodzące i znieczulające (mentol działa na zakończenia receptorów zimna, dlatego jest stosowany w doraźnych środkach przeciwbólowych, koi i łagodzi podrażnienia).
 • glicerol o udowodnionym działaniu nawilżającym.

Topixeril® ma przyjemny, odświeżający smak, a sposób podania jest dobrze tolerowany przez pacjentów.

Wskazania do stosowania

W przypadku wystąpienia suchości śluzówek jamy ustnej i gardła – kserostomii – niezależnie od przyczyny jej powstania, szczególnie w przypadku suchości jamy ustnej będącej wynikiem:

 • używania uzupełnień protetycznych i aparatów ortodontycznych
 • w przebiegu infekcji i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła
 • w przypadkach związanych z wiekiem bądź stanem klinicznym – opieka paliatywna
 • radioterapii, chemioterapii chorób nowotworowych
 • stosowania leków, których opisanym działaniem niepożądanym jest wywołanie kserostomii

Topixeril® zalecany jest również w przypadku przesuszenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła np. u osób „pracujących głosem” (nauczyciele, śpiewacy), u osób pracujących w warunkach stresogennych np. piloci, u osób narażonych na działanie czynników szkodliwych i drażniących (np. klimatyzacja, wysoka temperatura, niska wilgotność), u palaczy czynnych i biernych jak również ludzi używających e-papierosów. Doraźnie można stosować w czasie podróży (podróż samolotem, samochodem), a także w podróżach związanych ze zmianą stref klimatycznych (klimat suchy i gorący).

Sposób użycia

Topixeril® ma postać mleczka dostarczanego w butelce z aplikatorem - głowicą atomizującą (spray). Wyrób podajemy rozpylając bezpośrednio na błonę śluzową jamy ustnej.

Zaleca się stosowanie 8-12 aplikacji na dobę.

U pacjentów leczonych chemioterapią lub radioterapią, Topixeril® należy aplikować co najmniej 10 razy na dobę.

Dla osiągnięcia zadowalających efektów ważne jest regularne stosowanie tak, aby nie dopuszczać do przesuszenia śluzówek.

Opakowanie 40 ml zawiera 210 dawek.

Ostrzeżenia i zalecane środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania dołączonej do opakowania.

Gdzie kupić

Wyrób medyczny dostępny w aptekach bez recepty oraz w sklepie internetowym.

Topixeril opakowanie

PEŁNEJ INFORMACJI O PREPARACIE UDZIELA:

Perffarma Sp. z o.o.
ul. Królowej Marysieńki 13 lok. 11
02-954 Warszawa

KONTAKT

info@perffarma.pl

SOCIAL MEDIA

FB

Topixeril® jest zarejestrowanym znakiem towarowym spółki Perffarma Sp. z o.o.